POŁOŻENIE | GOSPODARKA | HISTORIA | ZABYTKI | KULTURA | OŚWIATA | INFORMATOR
ZDROWIE | REKREACJA I SPORT | STATYSTYKI | OFERTA INWESTYCYJNA
Jak załatwić sprawę
Telefony i godziny pracy
Jak działa Urząd
Władze
"Wieści z Ratusza"
Pobierz pliki
Archiwum
Napisz do nas
Miasto prawyborów

Biuletyn Informacji Publicznej

Internetowe Biuro Obsługi Interesanta

Plan Wrześni
Galeria Wrześni

Straż
powrót do
strony głównej
Wieści z Ratusza / Numer 4 z 15 lutego 2005 r. Wydrukuj  

Atrakcyjne zabawy zimową porą

Wiele atrakcji czekało podczas tegorocznych ferii na dzieci i młodzież, które brały udział w zajęciach zorganizowanych w Świetlicy Profilaktycznej przy ul. Gnieźnieńskiej 23b, działającej w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.


Pierwszy tydzień zaczął się od dyskoteki integracyjnej z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej w kinie „Trójka”. Miła atmosfera i dobra muzyka zachęciła wszystkich uczestników do wspólnej zabawy. Atrakcją były również wyjścia do kina na seanse filmowe: „Ekspres polarny” i „Iniemamocni”.
„Bezpieczne ferie w mieście” - pod takim tytułem odbyło się spotkanie z przedstawicielem Straży Miejskiej, na którym omawiane były wszelkie zagrożenia oraz niebezpieczne sytuacje, które mogą spotkać młodych ludzi. Spotkanie okazało się bardzo pouczające, dzieci zadawały wiele pytań, na które otrzymywały rzetelną odpowiedź. W jednym z kolejnych dni ferii dzieci wzięły udział w zawodach strzeleckich, na których sprawdziły swoje umiejętności trafiania do celu z wiatrówki. Uczestnicy zajęć mieli także możliwość spotkania się z przedstawicielami Wrzesińskiej Sceny Rowerowej, którzy zaprezentowali swoje umiejętności. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem ich profesjonalizmu i techniki jazdy na rowerze. Nie lada atrakcją była możliwość skorzystania z kąpieli na basenie Świat Wodny „Cenos”. Kiedy tylko była okazja to korzystaliśmy również z lodowiska, dzięki czemu niektóre dzieci nauczyły się jeździć na łyżwach. Na zakończenie ferii wszyscy uczestnicy udali się do gospodarstwa agroturystycznego w Nowym Folwarku, gdzie po zajęciach z końmi gospodarze zaprosili wszystkich do wspólnej zabawy przy ognisku i pieczenia kiełbasek. (ms i as)Zadaj pytanie dotyczące tego artykułu
Ostatnia aktualizacja: 2012-12-23
Serwis wykonany przez bs4 internet